Basketball

JUNIOR HIGH BOYS BASKETBALL
Dec 15 @ Rio 4:30
Dec 18 @ Cambria 4:30

Dec 15 vs. Oakfield 7:30
Dec 19 @ Randolph 7:30
Dec 29 @ Necedah Tourn TBA
Dec 30 @ Necedah Tourn TBA
Jan 5 @ Lourdes 7:30
Jan 8 vs. Markesan 7:30
Jan 13 @ Princeton 7:30
Jan 16 vs. Valley Christ. 7:30
Jan 22 vs. Pardeeville 7:00
Jan 27 @ Central Wis Christ 7:30
Jan 30 vs. Cambria 7:30
Feb 3 @ Weyauwega 7:30
Feb 5 @ Weyauwega 7:30
Feb 10 vs. Randolph 7:30
Feb 13 vs. Lourdes 7:30
Feb 19 @ Markesan 7:30
Feb 23 vs. GL/PR 7:30
Feb 26 @ Valley Christian 7:30







Girls Basketball

Dec 12 @ Kohler Tourney TBA
Dec 13 @ Kohler Tourney TBA
Dec 15 @ Green Lake 7:30
Dec 18 @ Lourdes 7:30
Dec 29 @ Necedah Tourn. TBA
Dec 30 @ Necedah Tourn TBA
Jan 6 @ Randolph 7:30
Jan 9 @ Markesan 7:30
Jan 13 @ Cent Wis Christ. 6:00
Jan 20 @ Pardeeville 7:30
Jan 23 @ Cambria 7:30
Jan 29 vs. Oakfield 7:30
Feb 3 vs. GL/PR 7:30
Feb 6 vs. Lourdes 7:30
Feb 12 vs. Cent. Wis Chr. 7:30
Feb 17 vs. Randolph 7:30
Feb 20 vs. Markesan 7:30

JUNIOR HIGH GIRLS BASKETBALL
Jan 5 Practice Begins 3:45
Jan 13 @ Markesan 4:00
Jan 15 @ Pardeeville 4:30
Jan 22 vs. Markesan 4:30
Jan 26 @ Cambria 4:30
Jan 27 vs. GL/PR 4:30
Feb 2 vs. Rio 4:30
Feb 3 vs. Pardeeville 4:30
Feb 10 vs. Randolph 4:30
Feb. 12 @ Green lake 4:30
Feb 17 vs. Fall River 4:30
Feb 19 vs. Cambria 4:30
Feb 24 @ Rio 4:30







 





 

Wrestling

Jan 3 @ Manawa Invite 10:00
Jan 15 @ Markesan Duals 4:30
Feb 7 @ Lourdes Conf.
Tournament TBA






Basketball

BOYS MIDDLE SCHOOL


Dec 16 MS vs. Adams-Friend 4:30

BOYS BASKETBALL


Dec 19 V/JV @ Wautoma 7:30
Dec 22 V/JV @ Princeton/GL 7:30
Dec 29 V/JV Tournament TBD
Dec 30 V/JV Tournament TBD
Jan 6 V/JV @ Wis Dells 7:30
Jan 9 V/JV vs. Luther Prep 7:30
Jan 16 V/JV @ Nekoosa 7:30
Jan 19 V/JV @ Randolph 7:30
Jan 23 V/JV @ Mauston 7:30
Jan 27 V/JV vs. Adams-Fr. 7:30
Feb 3 V/JV vs. Wautoma 7:30
Feb. 6 V/JV @ Columbus 7:30
Feb. 13 V/JV vs. Wis Dells 7:30
Feb 17 V/JV @ Manawa 7:30
Feb 21 V/JV vs. Milw.CP 7:30
Feb 26 V/JV vs. Nekoosa 7:30




*JV/JVR games begin 5:50pm




 

 

 

 









Girls Basketball

GIRLS MIDDLE SCHOOL
Jan 15 MS @ Nekoosa 4:30
Jan 20 MS vs. Wautoma 4:30
Jan 22 MS @ Adams-Fr. 4:30
Jan 27 MS vs. Wis Dells 4:30
Jan 29 MS vs. Mauston 4:30
Feb 3 MS vs. Nekoosa 4:30
Feb 5 MS @ Wautoma 4:30
Feb 10 MS @ Wis Dells 4:30
Feb 12 MS @ Mauston 4:30
Feb 17 MS vs. Adams-Fr. 4:30

GIRLS BASKETBALL

Dec 15 V/JV @ Waterloo 7:30
Dec 19 V/JV vs. Wautoma 7:30
Dec 22 J/JV vs. Poynette 7:30
Dec. 29 V/JV Tournament
@ Barneveld TBD
Dec. 30 V/JV @ Barneveld TBD
Jan 9 V/JV @ Wis Dells 7:30
Jan 13 V/JV @ Nekoosa 7:30
Jan 16 V/JV vs. Columbus 7:30
Jan 20 V/JV @ Mauston 7:30
Jan 22 V/JV vs. Pardeeville 7:30
Jan 27 V/JV @ Lodi 7:30
Jan 30 V/JV vs. Adams-Fr. 7:30
Feb 3 V/JV @ Sparta 7:30
Feb 6 V/JV @ Wautoma 7:30
Feb 10 V/JV vs. Wis Dells 7:30
Feb 20 V/JV vs. Nekoosa 7:30


*JV/JVR games begin 5:50pm






 

 












Wrestling

MIDDLE SCHOOL WRESTLING
Jan 20 MS vs. Mauston,
Wis Dells 4:30
Jan 22 MS vs. Nekoosa,
Wautoma 4:30
Jan 29 MS @ Mauston 4:30
Feb 6 MS @ Wautoma 4:30
Feb 12 MS @ Adams-Fr. 4:30

WRESTLING
Dec 12 vs. Mauston 7:00
Dec 13 Waunakee Invite am 9:00
Dec 18 vs. Markesan 7:00
Dec 20 Marty Loy Invite am 8:00
Dec 29 Lourdes Invite am 9:00
Dec 30 @ Omro am 9:00
Jan 8 @ Adams-Friend. 7:00
Jan 10 Home Tourney am 9:30
Jan 15 vs. Wautoma/
Wild Rose 7:00
Jan 22 @ Wis Dells 7:00
Jan 23 Almond/Bancroft
Tourney 5:00
Jan 29 @ Nekoosa 7:00
Jan 31 Weyauwega Fremont
Tourney am 10:00
Feb 7 SCC Conference am 10:00
Feb 14 Regional Meet TBA
Feb 17 Team Sectional TBA
Feb 21 Sectional TBA
Feb 26 State TBA
Feb 27 State TBA
Feb 28 State TBA